12 آذر

درگيريها و كشمكشهاي ناشي از جنگ در نواحي گوناگون كره زمين؛ گرسنگي؛ امراض و بيماريهاي مختلف؛ مصائب  و مشقات زندگي در كشورهاي در حال توسعه؛ ترافيك و تصادفات حين انجام كار؛ آلودگي محيط زيست و عدم استفاده صحيح از دارو در كشورهاي صنعتي همه روز باعث بروز معلوليتهاي جديد مي شود.لذا مي بايست پيش زمينه هاي اجتماعي موجود باشد تا معلولان را قادر سازد به واسطه فرصتهاي يكسان  براي زندگي و فعاليتهاي خود در اجتماع مستقل از موسسات خيريه و نهادهايي از اين دست به سر برند.بازپروري معلولان به منظور دستيابي به زندگي مستقل به نحوي كه خود مسئول زندگي خويش بوده و به خودكفايي برسند و نيز بتوانند به جامعه بپيوندند از اصول شرافت و وقار انساني محسوب مي شود.

اين روز براي نخستين بار در سال 1992 ميلادي به منظور گراميداشت سالروز تصويب قانون برنامه جهاني در ارتباط با معلولين از سوي مجمع عمومي  سازمان ملل متحد اعلام گرديد. هدف از اين اقدام ارتقاء رشد اذهان عمومي درباره مسائل مربوط به معلوليتهاي مختلف؛ و افزايش آگاهيهايي بوده است كه مي بايست از مساله پيوستن افراد معلول در تمامي جنبه هاي سياسي؛ اجتماعي؛ اقتصادي و فرهنگي زندگي منتج شود.

هيئت تحريريه نشريه افق طلائي سلامت اين روز را به تمامي همكاران معلول تبريك گفته و جهت اين عزيزان آرزوي توفيق روز افزون دارد

"ماهي"

مصرف3 وعده غذايي ماهي در هفته خطر ابتلا به حمله قلبي را کاهش مي‌دهد  مصرف سرانه ماهي در ايران يک سوم استاندارد جهاني است 

وجه تمايز ماهي از انواع پروتئين‌هاي مشابه :
 ماهيت چربي که در ماهي وجود دارد با نوع روغن موجود در گوشت‌هاي قرمز و نيز روغن موجود در گوشت ماکيان، متفاوت است که البته اين روغن ماهي با روغن کبد ماهي از نظر ميزان ويتامين Aو Dمتفاوت است اما وجه تشابه آنها، وجود اسيدچرب امگا 3 در آنهاست.

منع مصرف روغن ماهي و حتي ماهي براي زنان باردار:

 به زنان باردار توصيه مي‌شود روغن کبد ماهي مصرف نکنند و يا اينکه حداقل در سه ماهه اول بارداري از مصرف اين ماده خودداري کنند وحتي در برخي از کشورها به آنها توصيه مي‌شود که از مصرف خود ماهي هم خودداري کنند که اين به خاطر احتمال وجود جيوه است که براي جنين خطر مسموميت و بروز اختلالات مختلفي دارد.

ميزان مورد نياز ماهي در الگوي غذايي هر فرد :
 از نظرعلمي ثابت شده که به دليل وجود اسيد چرب امگا 3 در ماهي، در افرادي که در هفته 2 تا 3 وعده غذايي ماهي مصرف کنند، خطر ابتلا به حمله قلبي به صورت چشمگيري کاهش مي‌يابدفرد مي‌تواند با مصرف 2 تا 3 وعده ماهي درهفته، به صورت بنيادي براي پيشگيري و عدم ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي سرمايه‌گذاري کند.

تن ماهي:

منظور از مصرف ماهي، مصرف تن ماهي نيست زيرا هنگام تهيه تن ماهي، روغن حاوي امگا 3 آن را خارج مي‌کنند و به آن روغن مايع نباتي اضافه مي‌کنند و لذا تن ماهي ارزش غذايي ماهي را ندارد، زيرا ارزش خاص ماهي، به روغن آن است وگرنه همانطور که عنوان شد از نظر پروتئيني ماهي مشابه با ساير گوشت‌هاي مصرفي ماست.

تأثير ماهي بر پيشگيري ازانواع بيماري‌ها :
 روغن‌هايي که امگا 3 دارند به صورت کلي در پيشگيري از خيلي از بيماري‌ها نقش دارند مثلا" در بيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد که از مشکلات و دردهاي مفصلي شديد رنج مي‌برند، مصرف روغن‌هاي حاوي امگا 3 حکم داروي مسکن و حتي درمان دارد با توجه به وجود ويتامين Aدر روغن ماهي که يک آنتي‌اکسيدان است، مصرف اين ماده، از سرطان هم پيشگيري مي‌کند ضمن اينکه در سلامتي پوست و بينايي نيز، بسيار موءثر است.


 مصرف سرانه ماهي در جهان:

 14 تا 15 کيلوگرم است اما مصرف ما حدود 33 درصد مصرف سرانه جهاني است و اين به شرايط آب و هوايي کشور ما برمي‌گردد که هم مناطق کويري و گرم زياد داريم که ماهي هم زود فاسد مي‌شود و انتقال و جابجايي آن يک مقداري مشکل است.

چگونه مي‌توان ماهي را در الگوي غذاي هفتگي يک فرد قرارداد؟

    
 ذائقه فرد از زماني که مادراز 6ماهگي غذاي کمکي را شروع مي‌کند شکل مي‌گيرد بنابراين هيچ‌وقت نمي‌توان سن خاصي را به عنوان مناسب‌ترين سن براي مصرف بيشتر ماهي عنوان کرداگر انسان توجه داشته باشد مي‌بيند که فرد   50-40 ساله‌اي که داراي گرفتگي عروق کرونر مي‌شود و سکته مي‌کند، به صورت ناگهاني دچار اين عارضه نشده است، بلکه اززماني شروع شده که مادرش به او غذاي کمکي داده و معده وي را با غذاي پرشکر و پرنمک و پرچرب(با روغن‌هاي جامد) و تنقلات فاقد ارزش غذايي همچون چيپس، پفک و نوشابه آشنا کرده است. ما از همان کودکي الگوي غذايي فرزندمان را مي‌سازيم پس لازم است که والدين هم خودشان مرتبا" ماهي مصرف کنند و هم آن را در الگوي غذايي کودک قرار دهند.اگر والديني به خاطر بيماري خود(مثل تري گليسيريد و يا کلسترول بالا( مصرف ماهي را شروع کنند بدون اينکه برنامه‌ريزي قبلي در الگوي غذايي خود داشته باشند، قطعا" تأثير چنداني بر ذائقه کودک و گرايش او به مصرف ماهي نخواهند داشت. عادت غذايي در درازمدت تأثيرات سوئي بر بدن از نظر آسيب‌پذيري در برابر انواع بيماري‌ها خواهد داشت به عنوان مثال خانمي که روزي يک ليوان نوشابه مي‌خورد خطر بروز پوکي استخوان را براي خود 3 برابر مي‌کند.

عادت تغذيه‌اي در کشورمان:

ما يک کشور در حال گذار از نظر الگوي تغذيه‌اي‌مان هستيم و متأسفانه داريم عادات سنتي غذايي والدين خودمان مثل نان و پنير و سبزي را کنارمي‌گذاريم و به جاي آن کورن فلکس را جايگزين مي‌کنيم اين جايگزين ممکن است ذائقه‌پسندتر باشد اما مردم ما بايد توجه داشته باشند که محبت واقعي به کودکان دادن غذاهاي ذائقه‌پسند اما فاقد ارزش غذايي نيست زيرا اين رفتار باعث مي‌شود کودک غذاي اصلي خود را نخورد و رشدش دچار آسيب شود و در آينده هم به مشکلات فشار خون و بيماري‌هاي قلبي و عروقي و مرض قند مبتلا شود.

اين درست است که در سنين بالاتر نياز بيشتري به مصرف ماهي وجود دارد اما اگر فرد از کودکي ماهي بخورد ديگر به مرحله‌اي نمي‌رسد که رگهايش بگيرد.

ميزان تأثير مصرف ماهي پس از دوران يائسگي در خانم‌ها براي حفظ سلامت:

 خانم‌ها تا زماني که يائسه نشده اند از وجود هورمون زنانه به عنوان يک بيمه اختصاصي و ويژه براي حفظ سلامت قلب و عروق و پوکي استخوان برخوردارند زيرا مانع بالا رفتن تري‌گليسيريد و کلسترول در بدن خانم‌ها مي‌شود اما به محض از بين رفتن اين چتر حمايتي، بالا رفتن کلسترول آغاز مي‌شودبنابراين اگر خانمي قبل از دوران يائسگي، ماهي نمي‌خورد، پس از اين دوران، مصرف ماهي براي حفظ سلامت او الزامي مي‌شود.

 علاوه بر اين خانم‌ها بايد سويا را هم وارد برنامه غذايي خود کنند زيرا اين ماده به دليل برخورداري از پروتئين گياهي، گر گرفتگي و دردهاي استخواني خانم‌ها را در اين دوران تسکين مي‌دهد. ضمن اينکه مصرف مستمر سويا باعث مي‌شود فرد کمتر به درجه‌اي از بحران برسد که نياز به مصرف دارو براي تعديل شرايط خود داشته باشد.

تاثير انواع غذاهاي دريايي بر سلامت افراد::

مصرف انواع غذاهاي دريايي در طول هفته، از بروز بسياري از انواع سرطان‌ها در انسان پيشگيري مي‌کند.
 
مرگ وميرهاي ناگهاني در افرادي که به صورت منظم ازانواع آبزيان در رژيم غذايي خود استفاده مي‌کنند بسيار کمتر از ديگران است.

براساس آمارها، ميزان ابتلا به سرطان دهان، مري، معده، رکتوم، پانکراس، صفرا، پستان، تخمدان، کليه و تيروئيد در خانواده‌هايي که ازدوران کودکي ماهي و غذاهاي دريايي مصرف کرده‌اند، به ميزان چشمگيري پايين‌تر از ساير خانواده‌هاستيکي از علل ابتلاي مردان به سرطان پروستات، توليد ترکيبي به نام سيلکواکسيژ فاز 2 و پروستاگلاندين E2از اسيد چرب آراشيدونيک در بدن است که اسيدهاي چرب امگا 3 موجود در ماهي، تشکيل اين ترکيبات را در بدن مهار مي‌کند.