فصلنامه افق طلائی سلامت

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل

روز جهانی تخم مرغ( 17مهرماه، مصادف با 9 اکتبر)

روز جهانی تخم مرغ(  17مهرماه، مصادف با 9 اکتبر)

نعیمه گنجعلی- کارشناس ارشد تغذیه معاونت بهداشتی

منبع: ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ

تخم مرغ نه تنها یک وعده غذایی خوشمزه و کامل بلکه یک عنصر جدایی ناپذیر برای تهیه بسیاری از غذاهاست.

برخی ویژگی های تخم مرغ آن را به منبع غذایی طبیعی و کامل تبدیل کرده است:

- پروتئین تخم مرغ چنان کیفیت بالایی را دارد که بعنوان استانداردی برای مقایسه سایر پروتئین ها استفاده می شود. حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری و مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری می باشد. تخم مرغ ارزش بیولوژیکی 7/93 % دارد در حالی که ارزش بیولوژیکی شیر 5/84%، ماهی 76% و گوشت گاو 3/74 %      می باشد.

- کولین تخم مرغ صرف نظر از تأثیر قابل توجه بر روی عملکرد مغز و سیستم عصبی برای رشد و نمو جنین و کودک و


همچنین تقویت حافظه، بر روی سلامت قلب و عروق نیز موثر است.

- از آنجا که تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین های گروه ب بویژه B12 نیز هست، اهمیت عمده ای در روند تبدیل هموسیستئین به مولکول های بی خطر دارد و در نتیجه باعث کاهش بیماریهای قلب و عروق در افراد سالم می گردد.

- لوتئین و گزانتین زرده تخم مرغ با حداکثر تأثیرگذاری در مقایسه با سایر غذاهای حاوی این مواد یا مکمل ها، از استحاله و دژنراسیون لایه ماکولای شبکیه و نابینائی ناشی از آن در سالخوردگی جلوگیری     می کند.

بنابراین تخم مرغ بهترین پروتئینی است که می توان خرید و با نان بعنوان یک غذای کامل و مغذی که تمام احتیاجات تغذیه ای را در یک وعده غذایی تامین می کند، مصرف نمود.

گرچه عمده چربی تخم مرغ که در زرده آن موجود است از نوع غیر اشباع بوده و کلسترول تخم مرغ نقشی تاثیرگذار در افزایش کلسترول خون ندارد، اما متاسفانه توصیه به کم خوردن تخم مرغ توسط برخی از پزشکان و کارشناسان تغذیه، بی بهره بودن جامعه جوان و در حال رشد و حتی سنین بالاتر را به دنبال دارد.

راه‌های شناسایی تخم‌مرغ سالم

پوسته‌ی تخم‌مرغ سالم باید تمیز، بدون ترک و عاری از هرگونه آلودگی و محتویات آن نیز فاقد بوی تعفن باشد. همچنین ترجیحا باید تخم‌مرغ را از فروشگاه‌هایی که این محصول را در یخچال نگهداری می‌کنند، خریداری کرد.
تخم‌مرغ تازه، سفیده‌ای ابری و غیرشفاف دارد و زرده‌ی آن کاملا گرد و در مرکز تخم‌مرغ قرار گرفته است اما تخم‌مرغ کهنه سفیده شفاف رنگی دارد و پوسته‌ی خارجی آن کدر و بدرنگ است.

وقتی تخم مرغ در آب شناور می ماند که اتاقک های هوایی آن به اندازه کافی برای شناور نگهداشتن تخم مرغ بزرگ شده باشد و این به مفهوم کهنه بودن آن است.

یک تخم مرغ فاسد چه پخته باشد و یا خام پس از شکسته شدن پوسته بوی نامطبوعی از خود متصاعد می کند.

 

[ ۱۳٩٤/۸/٥ ] [ ٦:٤٧ ‎ب.ظ ] [ حسینعلی ستوده ]

[ نظرات () ]