فصلنامه افق طلائی سلامت

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل

کلیات فصل اول آیین نامه 13 مواد خوردنی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی

کلیات فصل اول آیین نامه 13 مواد خوردنی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی

مهدی کیخا صابر : مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی

منبع : دستورالعمل وزارت بهداشت – مرکز سلامت محیط و کار .مصوبه مورخ 24/1/1392 دبیر هیات دولت و نامه شماره 250240/18110 مورخ 15/12/91 معاونت حقوقی رییس جمهور

ادامه تعاریف از فصل اول آیین نامه 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نشر شده در صفحه 33 فصلنامه شماره 37 افق طلایی زمستان 1392   
ب- کلیات

ماده 2- بازرسین در اجرای وظایف این آیین‌نامه پس از طی دوره آموزشی مورد نظر قوه قضاییه به عنوان ضابط قضایی(ضابط خاص) تلقی و هرگونه تعرض به آنها بخاطر انجام وظیفه مشمول قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.           
ماده 3- وزارت مجاز است بازرسین خود را در اجرای وظایف تعیین شده در هر زمان به مراکز و اماکن مشمول این آیین‌نامه اعزام نماید. مالکین، مدیران، متصدیان و نمایندگان آن‌ها در مراکز و اماکن ذکر شده مکلف به همکاری می‌باشند.          
ماده 4- وزارت موظف است به منظور کنترل مواد مشمول این آیین‌نامه از


سطح مراکز و اماکن، نسبت به مجهز نمودن بازرسان خود به تجهیزات سنجش و سایر ابزارها متناسب با فن‌آوری‌های روز اقدام نماید.      
ماده 5- مراکز و اماکن مشمول این آیین‌نامه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و مراکز دولتی، خصوصی و عمومی، مراکز نظامی و انتظامی، همچنین شرکت‌ها و موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند ضمن رعایت این آیین‌نامه، اطلاعات درخواستی مرتبط را در اختیار بازرسان قرار دهند.  
ماده 6- مراکز نظامی و انتظامی (پادگان‌ها، مراکز نظامی و انتظامی حساس) موظفند با اخذ تمهیدات لازم نسبت به رعایت این آیین‌نامه اقدام نمایند.         
ماده 7- وزارت موظف است جهت کنترل و بازرسی‌های بهداشتی از پادگان‌ها، مراکز نظامی و انتظامی حساس هماهنگی‌های لازم را با مسئولین مربوطه به عمل آورد.      
ماده 8- مدیران، متصدیان و شاغلین مشمول این آیین‌نامه، ملزم به گذراندن دوره آموزشی در آموزشگاه بهداشت اصناف بوده و باید گواهینامه مربوطه را اخذ نمایند.    
ماده 9- موسسات ارائه خدمات بهداشت محیط حق انتشار آگهی تبلیغاتی که موجب گمراهی و فریب مردم شود و درج عناوین مجعول و خلاف واقع بر روی تابلو، سربرگ موسسه و یا طرق دیگر را ندارند و در صورت مشاهده وزارت مکلف است نسبت به معرفی متخلف به مراجع قضایی اقدام نماید.  
ماده 10- کلیه رسانه‌های گروهی برای درج آگهی‌های مرتبط با خدمات بهداشت محیط باید از وزارت مجوز دریافت نمایند.  
ماده 11- عرضه و فروش مواد مشمول این آیین‌نامه که فهرست آن توسط وزارت اعلام می‌گردد به صورت دوره‌گردی ممنوع است.      
ماده 12- وزارت حداکثر یکسال پس از تصویب این آیین‌نامه ترتیبی اتخاذ خواهد کرد تا حداقل سالی یکبار نتیجه سه بازرسی آخر انجام شده از مراکز و اماکن مشمول این آیین‌نامه را به نحو مقتضی برای اطلاع عموم مردم و انجام رتبه‌بندی بهداشتی از طرق مختلف منتشر نماید.       
تبصره- نحوه اطلاع‌رسانی رتبه ‌بندی بهداشتی و اعلام آخرین وضعیت بهداشتی را معاونت بهداشت وزارت تعیین می‌نماید.     
ماده 13- معاونت بهداشت وزارت موظف است حداکثر طی مدت سه ماه از تاریخ تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه نسبت به تهیه دستورالعمل‌ها، چک لیست‌ها، ضوابط و راهنماهای اجرایی اقدام نماید.
ماده 14- تهیه چک‌لیست‌های اختصاصی مرتبط با واحدهای صنفی با همکاری شورای اصناف کشور خواهد بود.   
ماده 15- تهیه چک‌لیست‌های اختصاصی مرتبط با فروشگاه‌های گوشت قرمز و سفید (عمده و خرده ‌فروشی)، فرآورده‌های خوراکی آبزیان، میگو، طیور، آلایش خوراک دامی و مواد پروتئینی، با همکاری سازمان دامپزشکی کشور خواهد بود.    
ماده 16- تهیه چک ‌لیست‌های اختصاصی مرتبط با محصولات و فرآورده‌های خام دامی به منظور اعمال کنترل و نظارت‌های بهداشتی در فروشگاه‌های گوشت قرمز و سفید (عمده و خرده‌ فروشی)، فرآورده‌های خوراکی آبزیان، میگو، طیور، آلایش خوراک دامی و مواد پروتئینی، توسط سازمان دامپزشکی کشور و با همکاری معاونت بهداشت وزارت خواهد بود.           
 

[ ۱۳٩٤/۸/٥ ] [ ۸:۳٢ ‎ب.ظ ] [ حسینعلی ستوده ]

[ نظرات () ]