با غذاهای ارگانیک(طبیعی) آشنا شویم

 اختلال در کارایی قلب و بروز اشکال در سیستم خون رسانی بدن، اختلال در هضم غذا و کارآیی قلب و بروز اشکال در سیستم خون رسانی بدن، اختلال در هضم غذا و کارکرد دستگاه گوارش، ابتلا به پارکینسون و پوکی استخوان، بروز نقص های ژنتیکی تولد نوزادانی با وزن کم و افزایش سقط جنین و اختلالات هورمونی سلامت افراد به ویژه کودکان و مادران باردار را به خطر اندازد.

گاهی اوقات استفاده از انواع سموم و یا اصطلاحات ژنتیکی فقط به خاطر داشتن ظاهر زیبا و یا نگهداری برای مدت طولانی است که نه تنها سودی برای مصرف کننده ندارد بلکه باعث عوارض جبران نا پذیری خواهد شد.

بعد از گذشت سال ها محققان دوباره به این فکر افتاده اند که تهیه غذاهایی که هیچ گونه  مواد شیمیایی به آنها اضافه نشده و به شکل کاملا طبیعی تهیه می شوند، علاوه بر داشتن ارزش غذایی بالا عاری از هرگونه ماده شیمیایی مضرند.

در حال حاضر محصولات غذایی ارگانیک شامل انواع میوه ها، سبزی ها، غلات، حبوبات، گوشت گاو و گوسفند، شیر گوشت مرغ و تخم مرغ ، عسل و ده ها محصول کشاورزی و دامی در سرتاسر دنیا به شکل ارگانیک تولید می شود که البته این محصولات گران تر از محصولات مشابه خود هستند.

چگونه در خانه محصولات ارگانیک (طبیعی)داشته باشیم

یکی از توصیه های مهم و کاربردی کارشناسان استفاده از محصولات ارگانیکی است که به راحتی و بدون افزایش بار مالی می توان آنها را تهیه کرد. سبزی کاری در مناطق شهری علاوه بر اینکه به زیبایی شهر و همچنین به تازه شدن هوا کمک می کند  می تواند سرگرمی خوبی برای کودکان مان باشد و حس مسوولیت پذیری را نیز در آنها تقویت کند.برای مثال ما می توانیم در فضاهای بسیار کوچک حتی در آپارتمان برخی از این محصولات را پرورش داده و برای مصرف خود و خانواده از آن استفاده کنیم.

 

تهیه یک گلدان کوچک که برخی سبزی ها مانند جعفری، گشنیز تره و یا هر سبزی که خود تمایل داشته باشید می تواند شما را به اهداف نهایی که دریافت محصول ارگانیک است برساند. همه ما با توجه به شرایط زندگیمان می توانیم به راحتی با صرف وقت و هزینه کم به این محصولات در فصول مختلف دسترسی داشته باشیم.

خانواده هایی که دارای حیاط مستقل هستند می توانند علاوه بر       باغچه های سبزی کاری برای کشت انواع حبوبات مانند باقلا ، انواع صیفی جات مانند کدو و بادمجان و گوجه فرنگی ، فلفل سبز و... اقدام نمایند.

در مناطق روستایی استفاده از گوشت مرغ و همچنین تخم مرغ های به دست آمده از مرغ هایی که در فضای باز پرورش پیدا می کنند. غذاهای طبیعی مصرف شده از مواد غذایی طبیعی تغذیه می شود که می تواند از بهترین غذاهای طبیعی و ارگانیک باشد.

می توان در مهدهای کودک و در مدارس فضای مناسبی برای تهیه باغچه های سبزی کاری در نظر گرفت و از محصولات آن برای تغذیه در وعده اصلی یا میان وعده و همچنین ترویج فرهنگ مصرف سبزی و استفاده از سبزی تازه بهره برد.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید