موفقیت و مثبت اندیشی

 آنها هم هرگز اتفاق   نمی افتد .

سعی کنید با اشخاص مثبت و موفق باشید؛ با کسانی که تمام تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت به کار می گیرند. از کسانی که تفکرات منفی را در شما پرورش می دهند دوری کنید؛ زیرا این اشخاص شما را در رسیدن به اهدافتان مایوس و دلسرد خواهند نمود .

حتی اندکی از وقت خویش را به بطالت نگذرانید، وقت شما با ارزش ترین منبع شماست. زمانی که سرکار هستید؛ با تمام قوا کار کنید و با       صحبت های بی محتوا و با انجام کارهایی که درآمدی برایتان ندارد وقت خود را هدر ندهید .

آنچه در ذهن تان است را روی کاغذ بیاورید. وقتی این کار را انجام        می دهید اهداف تان قابل لمس می شوند و می توانید آنها را ببینید .

سخت ترین مرحله انجام هر کار مهمی؛ مرحله اول آن یعنی شروعش است. وقتی تصمیم می گیرید کار مهمی را شروع کنید به طور ناخود آگاه برای ادامه ی آن انگیزه پیدا می کنید .

سعی کنید کارتان را بهتر از روز پیش انجام داده،امروزتان بهتر از دیروزتان باشد. این عمل به تنهایی باعث تغییر و تحول در زندگیتان خواهد شد.

هر اندازه که شما در مورد کارتان اطلاعات بیشتری داشته باشید به همان اندازه دارای اعتماد به نفس بیشتری خواهید شد و با انگیزه زیادتری به کار خود ادامه خواهید داد.

برای اینکه در خود ایجاد انگیزه کنید؛ سعی کنید خوش بینانه به قضیه نگاه کنید .

نه گفتن را یاد بگیرید؛ یکی از بهترین کلماتی که می تواند به شما کمک کند کلمه نه است. به هر عملی که در زندگی شما تحول ایجاد نمی کند نه بگویید. یکی از پر قدرت ترین کلمات در مدیریت زمان نیز کلمه نه است. به هر کاری که استفاده بهینه از وقت وزندگیتان نیست نه بگویید، واقعیت این است که ما وقتی برای تلف کردن نداریم.

سعی کنید همیشه سخت ترین کارها را اول شروع کنید؛ اگر این کار را انجام دهید خواهید دید که به موفقیت های چشم گیری خواهید رسید .

افکارتان را کنترل کنید و به خاطر داشته باشید که اکثر اوقات همان     می شود که به آن فکر می کنید .

اعتماد به نفس یک عادت است و برای پرورش آن طوری عمل کنید که گویی اعتماد به نفس را که خواستار آن هستید؛ دارید.

اهمیتی ندارد از کجا آمده اید ؛ مهم این است که به کجا می روید .

افراد موفق کسانی هستندکه آماده اند تا لذت های کوتاه مدت را به تعویق بیاندازند و با کار و تلاش نتایج بسیار ارزشمندی را در آینده به دست بیاورند. به عکس افراد نا موفق بیشتر به خوشی و لذت های کوتاه مدت فکر می کنند و به آینده خود بسیار کم توجه اند .

در خانه کمیت وقت و در کار کیفیت وقت است که به حساب می آید، آنها را با هم مخلوط نکنید .

کیفیت زندگی شما بستگی دارد به کیفیت مدیریت شما در استفاده بهتر از وقت.با یک مدیریت زمان عالی کیفیت زندگی شما بهتر می شود و برای افراد و چیزهایی که ازآنها لذت می برید فرصت بیشتری به دست می آورید

موفقیت یعنی داشتن هدف و برنامه و هر چه غیر از آن است ، وراجی و اضافه گویی است .

برای ایجاد زندگی شاد، آرام و طولانی سه کلید وجود دارد آنها را پیشه خود کنید:  1 . وزن مناسب      2. تغذیه مناسب 3. ورزش مناسب

تنها زمانی از توانایی ها و کارایی خود شگفت زده  می شوید که تصمیمات جدی بگیرید و پل های ذهنی قوی پشت خود ایجاد کنید

یکی از مهمترین چیزهایی که می توانید به فرزندان خود بیاموزید این است که کمک کنید هدف های کوچک قابل دسترسی داشته باشند تا هدف های بزرگ غیر قابل دسترسی .

وقتی روز را آغاز می کنید، طوری رفتار کنید که انگار همان فردی هستید که می خواستید باشید و گویی همه هدف هایتان محقق شده است .

زمانی را برای رسیدن به هدفتان تعیین کنید. اگر هدفتان بزرگ است آن را به اجزاءکوچکتر تقسیم کنید و برای رسیدن به هر یک زمان مشخصی را تعیین کنید .

برای آنکه با دیگران ارتباط خوبی داشته باشید، باید در هر کاری قانون طلایی را در نظر بگیرید. با دیگران همان طور رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار کنند .

مسئولیت صددرصد شروع و اتمام کار را بپذیرید. از بهانه تراشی و توجیه برای به تعویق انداختن کار خودداری کنید.

هر چه را از قبل به آن اعتقاد داشته باشید؛ واقعیت زندگی شما  میشود .

روش برنامه ریزی روزانه بسیار ساده است. کار خود را با نوشتن فهرستی از آنچه باید در روز آینده انجام دهید؛ آغاز کنید. فهرست را مرور کرده و فعالیت ها را به ترتیب اولویت شماره گذاری کنید .

به خاطر بسپارید هیچ چیز مهم تر از سلامتی تان نیست . سختی ها        می آیند و می روند؛ اما سلامتی همواره با شماست. هیچ اتفاقی در دنیای بیرون نمی تواند این حق را به شما بدهد که سلامتی و رفاه بلند مدت تان را فدای چیز دیگری کنید. زندگیتان ارزشمند است، به خوبی از آن مراقبت کنید .

 

/ 0 نظر / 7 بازدید