سخن سر دبیر

را به بهانه هفته سلامت به سلامتی و تندرستی پیوند زنیم .

همه ساله در 17 آوریل مصادف با 18 فروردین ماه  به مناسبت گرامیداشت تاسیس سازمان جهانی بهداشت مراسم   روز جهانی بهداشت با تمرکز روی یک موضوع مهم   بهداشتی  توسط سازمان جهانی بهداشت و کشورهای عضو  برگزار می شود . 

 سازمان جهانی بهداشت شعار سال 2010 میلادی را  شهرنشینی و سلامت " URBANIZATION AND HEALTH " نامگذاری کرده است که در آن موضوعاتی مانند عوامل اجتماعی مرتبط با سلامت ، سلامت محیط ، سلامت جاده ای ، شیوه های زندگی سالم ، امنیت غذا مورد تاکید قرار میگیرد.

در کشور ما نیز از تاریخ 18 تا 24 فروردین ماه " هفته سلامت "  با هدف اطلاع رسانی گسترده در خصوص برنامه ها و عملکرد نظام سلامت به آحاد جامعه ، افزایش آگاهی جامعه در خصوص مفاهیم سلامت ، تمرکز و تاکید بر اولویت های کشوری و     منطقه ای بر اساس شعار سال سازمان بهداشت جهانی و توسعه همکاریهای بین بخشی در راستای فعال کردن کلیه عوامل اجتماعی موثر بر سلامت برگزار می شود .

 تجربه ثابت کرده که برای دستیابی به توسعه اجتماعی پایدار به همیاری تک تک افراد جامعه نیاز است . تامین و ارتقای سطح سلامتی نیز شاید بیش از جنبه های دیگر توسعه نیازمند همکاری عمومی می باشد چرا که آگاهی ، احساس مسئولیت و اقدام عملی فرد فرد ، افراد جامعه برای تامین سلامت عمومی ضروریست .

 بسیاری از مشکلاتی که مردم در راه بهبود سلامت خود با آن روبرو هستند هنگامی می توانند رفع شوند که مردم برای بهبود آنها با یکدیگر کار کنند .

و هفته سلامت   می تواند نقطه آغازی برای این حرکت به سوی توسعه پایدار باشد .

دوباره معجزه آب و آفتاب و زمین

شکوه جادوی رنگین کمان فروردین

دوباره چهره نوروز و شادمانی عید

دوباره عشق و امید

دوباره چشم و دل ما و چهره های بهار

سلامت را آرد به بار

/ 0 نظر / 36 بازدید