انتقال بیماریها از طریق آرایشگاه ها

انتقال بیماریها از طریق آرایشگاه ها

انتقال بیماریها از طریق آرایشگاه ها امری جدی ولی فراموش شده است. آرایشگرانی که سواد چندانی ندارند و از اصول بهداشتی اطلاع کافی ندارند، باعث ایجاد خطر هم برای خود و هم برای مشتریان خود می شوند.  البته در کشور و شهر ما که از اینجور آرایشگران کم پیدا می شوند !

بیماریهای منتقله از طریق آرایشگاه ها عبارتند از ایدز، هپاتیت های B و C ، زگیل، عفونتهای قارچی و باکتریایی دیگر و بعضی بیماریهای واگیر دار، که بعضی از این بیماریها حتی خطر مرگ دارند.

ایجاد حساسیت پوستی به دلیل مواد استفاده شده برای مو، ناخن و یا صورت می تواند برای مشتری و آرایشگر خطرناک باشد.

از طرف دیگر آرایشگران تیزبین می توانند با دیدن لک و یا خال مشکوک و یا ریزش مو و تغییرات ناخن که از دید خود فرد مخفی مانده اند، به سلامتی فرد کمک کنند

علت انتقال از طریق آرایشگاه ها معمولا" بریدگی های جزئی است که در هنگام آرایش مو و یا ناخن پیش می آید.

مشخص شده است که ویروس هپاتیت B حداقل به مدت یک هفته اگر وسیله ای را آلوده کرده باشد( از طریق خون) می تواند شخص دیگری را نیز آلوده کند.

امروزه معلوم شده است که برای انتقال هپاتیت ها و ایدز، تزریق خون آلوده ضروری نیست بلکه از طریق تیغ، سوهان، قیچی، وسایل دندانپزشکی و.... نیز منتقل می شوند.

رعایت بهداشت ، استفاده از وسایل یکبار مصرف ، استفاده نکردن از یک پیشبند برای چند نفر، ضد عفونی کردن علمی و درست و دقیق وسایل و...... و مهمتر از همه آموزش بهداشت به آرایشگران و همچنین کنترل بهداشت در آرایشگاه ها برای پیشگیری از این بیماریها بسیار مهم است .

/ 0 نظر / 16 بازدید