چگونگی محافظت از دندانهای کودکان

طبق مطالعاتانجام یافته در مناطق مختلف شیوع این نوع پوسیدگیها که در اصطلاح پزشکی بهNursing Caries  معروفند ، حدود ۲۰ درصد گزارش شده است.

از مهمترینعلل این پوسیدگیها مصرف شیر ( چه شیر مادر و چه شیر خشک ) یا مایعات شیرین در فاصلهشب تا صبح به هنگام خواب کودک است. در این فاصله، به علت کاهش ترشح بزاق و قرارگرفتن مایعات شیرین بر روی دندانها در حضور میکروبهای پوسیدگی‌زا ، روند پوسیدگیشروع شده و رو بهپیشرفت می‌گذارد و تکرار عادت منجر به ایجاد پوسیدگی می‌گردد.  غالبا" اولین پوسیدگیها رویدندانهایشیری عقب پیشرفت می‌کند‌.‌ بهترین روش جهت پیشگیری، قطع مصرف مایعات شیرین و یاشیر از شش ماهگی به بعد در شب یا در صورت عدم امکان قطع شیر، تمیز کردن دهان ودندانها بعد از مصرف این مایعات می‌باشد. در صورت بروز پوسیدگی درمان هر چه سریعترکودک الزامی است.

محافظت دندان کودکان بوسیله فلوراید

فلوراید ماده‌ای است که مانع ازپوسیدگی دندانها شده و به ترمیم سریعتر پوسیدگیهای دندان کمک می‌کند. در بعضی ازکشورها فلوراید به آب آشامیدنی اضافه می‌شود. برای تأمین فلوراید می‌توانید بادندانپزشک یا پزشک کودک درباره چگونگی و میزان مصرف قطرهفلوراید مشورت کنید.

پیشگیری از پوسیدگی دندان بچه‌های شیرخوار

هیچگاه در هنگام خواب به کودک شیر ندهید و اگر کودک شما شیشه می‌خواهد فقط شیشهرا از آب پر کنید.

شیر ، آب میوه و مایعات شیرین حاوی قند می‌باشند. وقتی کودک شما این مایعات رامی‌مکد بخاطر وجود قند در آنها می‌تواند باعث پوسیدگی دندان کودک شود.

در طول روز به کودک خود شیشه پر از نوشیدنی شیرین را بجای پستانک ندهید تا مدتزمان بیشتری دندانها با مواد شیرین در تماس باشند.

اگر کودک شما از پستانک استفاده می‌کند، پستانک را به چیز شیرین مثل شکر و عسلآغشته نکنید.

در حوالی یکسالگی شما باید به کودک خود آموزش دهید تا بجای شیشه، یک لیوانشیر و  یا سایر مایعات را بنوشد .

تمیز کردن دندان

پلاک میکروبی که لایه‌ای چسبنده متشکل از مواد غذایی ومیکروب است، می‌تواند سبب پوسیدگی‌های دندانی و بیماریهای لثه شود. بنابراین برایپیشگیری از این مشکلات کنترل پلاک میکروبی الزامی است. پذیرفته شده‌ترین روش کنترلپلاک ، برداشت مکانیکی با کاربرد منظم و صحیح مسواک و نخ دندان است. پاک کردندندانهای کودکان کم سن و سال وظیفه والدین آنها است. با وجود اینکه کودک را بهمسواک زدن تشویق می‌کنید حتما تا حدود ۷-۶ سالگی باید به وی کمک کرده، دندانهای اورا به آرامی و با حوصله مسواک کنید.

مسواک

با رویش اولیندندان شیری، دندان و بافتهای اطراف را باگاز مرطوب یا مسواک نرم کوچک تمیز کنید. پس از دو سالگی از خمیر دندان فلوراید داربه میزان بسیار اندک استفاده نمایید. مسواک زدن باید حداقل روزی دو بار ( صبح و شببویژه قبل از خواب ) انجام گیرد. مدت زمان لازم برای هر وعده مسواک زدن بطور متوسط۴-۳دقیقه می‌باشد. نوع مسواک پیشنهادی برای هر بیمار بستگی به تشخیص دندانپزشکدارد، بهترین نوع برای کودکان مسواکهای با دسته ضخیم و سر کوچک و موهای مصنوعی باانتهای گرد از نوع نرم است. روش مناسب مسواک زدن نیز بستگی به نظر دندانپزشک داردکه با توجه به سن و وضعیت دندانی کودک پیشنهاد می‌گردد.

نخ دندان

سطوح بین دندانی، دور از دسترس موهای مسواک هستند. برای تمیزکردن این سطوح باید از نخ دندان ، پس از سه سالگی استفاده شود . بهتر است در انتخابنوع نخ دندان، برای سادگی کاربرد از نوع بدون موم فلورایددار استفاده شود.

روش کاربرد صحیح نخ دندان

حدود ۳۵ سانتیمتر نخ دندان را جدا کرده ، دو انتهای آنرا دور انگشت وسط بپیچیدو با انگشت اشاره و شست حدود ۵ سانتیمتر آنرا نگهدارید.

نخ را به آرامی مانند اره کردن چوب ،‌ از بین دو دندان عبور دهید و بدون آسیببه بافت آنرا تا لبه لثه، پایین ببرید. با استفاده از قسمتهای تمیز نخ ، مراحل بالا را در مورد همه سطوح دندانی و حتیسطح پشتی آخرین دندان تکرار کنید.

رژیم غذایی مناسب برای دندانهای کودکان

یکی از روشهای پیشگیری از پوسیدگی، کنترلرژیم غذایی کودکاست. بنابراین ضمن رعایتغذای اصلی کودک، اگر میان وعده‌ها و مصرف تنقلات بطور مناسب انتخاب شوند، علاوه برتأمین منبع تغذیه و انرژی مورد نیاز کودکان، می‌توانند در پیشگیری از پوسیدگی نقشمهمی داشته باشند. شکل گیری عادات غذایی سودمند یا زیانبار در کودکان از سوی والدینصورت می‌گیرد. بهتر است از خوردن مواد غذایی که حاوی شکر ،نشاسته ومقدار زیادی چربی هستند، پرهیز شود. در این صورت علاوه بر سلامت عمومی کودک، سلامتدندانی او نیز تضمین خواهد شد. چاشت نیم روزی سودمند شیر ،‌ نان و پنیر ،‌تخم مرغپخته ، ماست ، میوه ها و سبزیهای خام مانند هویج ، ذرت ، آجیل شور در مقابل چاشتنیم روزی پوسیدگی زا آب‌نبات ، کیک ، شیرینی ، کلوچه ، غلات شیرین شده ، کشمش ،برگه میوه های خشک ، شیرعسل ، آدامسهای شکردار ،‌بیسکوییت شیرین هستند.

توصیه‌های مهم

- از خوردن غذاهای چسبنده پرهیز کنید. این مواد از نظر مدتی که در دهان باقیمی‌مانند متفاوت هستند. برای مثال ، چسبندگی تافی بر روی دندانها بیشتر از شکلات

/ 0 نظر / 10 بازدید