عوامل افزایش خطر ابتلا به سرطان مری

خود داشته باشید. عوامل عمده افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان مری عبارتند از :

1-سن : خطر این سرطان با افزایش سن بیشتر می شود و به ندرت در افراد زیر 40 سال دیده می شود .

2- جنس : مردان 3 برابر زنان به این بیماری مبتلا می شوند

3- ریفلاکسگاسترو ازوفاژیال: در طولانی مدت خطر سرطان را افزایش می دهد.

4- مصرفتنباکو: استفاده از هر نوع تنباکو خطر این سرطان را افزایش می دهد . هرچه مدت استفاده طولانی تر باشد احتمال خطر بیشتر می شود . بیش از نیمی از همه سرطان های سلول سنگ فرشی مری مرتبط با کشیدن سیگار می باشد .

5- مصرفالکل: مصرف زیاد الکل برای مدت طولانی یک عامل اصلی خطر سرطان مری است. درکسانی که هم زیاد سیگار می کشند و هم مقدار زیادی الکل مصرف می کنند، خطر ابتلابه این سرطان بسیار بیشتر خواهد بود.

6- رژیمغذایی: رژیم های غذایی حاوی مقدار کافی میوه جات، سبزیجات، املاح و ویتامین های خاص، خطر ابتلا به سرطان مری را کاهش می دهد.

7- موادشیمیایی: مثل کار کردن با مواد شیمیایی که در صنعت خشک شویی به کار می رود یا مواد قلیایی موجود در شوینده های قوی.

8- تایلوزیس: بیماری ارثی نادری است که در آن پوست اضافی در کف دست و کف پا رشد می کند. چنین افرادی در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان مری می باشند و باید به طور منظم توسط پزشک بررسی شوند.

9- وجودچینهایمری: در برخی افراد قطعات بافتی غیر طبیعی وجود دارند که به مری گسترش می یابند و موجب دیسفاژی می شوند. افراد مبتلا ممکن است در زبان و ناخن ها، طحال و اعضای دیگر هم مشکلاتی داشته باشند. حدود یک نفر از10 نفری که به این بیماری مبتلا هستند دچار سرطان مری خواهند شد .

10- نوشیدنیهایبسیارداغ: نوشیدن مقدار زیادی از نوشیدنی های داغ احتمال ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد.

11- نژاد

12- چاقی

پیشگیری از سرطان مری:

1- خودداری از مصرف سیگار

2- انجام آزمون های غربالگری در افرادی که مری بارت دارند و یا به هر علتی در معرض خطر بالای  ابتلا به سرطان مری قرار دارند.

3- رعایت رزیم غذایی: مصرف میوه و سبزیجات و عدم مصرف چای بسیار داغ

/ 0 نظر / 60 بازدید