روغن زیتون

ترکيبات موجود در روغن زيتون:

روغن زيتون "بکر" (از خمير زيتونبدون اعمال حرارت حاصل   مي ‌شود که کاملاً خوراکي و رنگ آن زرد متمايل به سبز است)به عنوان يک محصول طبيعي از نظر کمي و کيفي بر اساس نوع و روش روغن ‌کشي، رسيدگيميوه، شرايط آب و هوايي و ميزان بارندگي داراي ترکيبات متغيري خواهد بود. اما بهطور کلي در روغن زيتون ترکيبات گليسيريدي (روغني)، هيدروکربن‌ها، توکرفرول‌ها،الکل‌ها، استرول، ترکيبات معطر و اجزاي متعدد ديگري وجود دارند. اغلب اين ترکيباتداراي خواص بيولوژيکي گوناگوني هستند.در بين اجزاي تشکيل دهنده ي روغنزيتون اسيدهاي چرب اولئيک، لينولئيک و پالمتيک از نظر کمي بالاترين درصد را داراهستند. مقدار زياد اسيد اولئيک نه تنها تأثير زيادي در طعم روغن دارد، بلکه منبعايده‌آلي براي توليد انرژي و عامل جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي و عروقي مي‌ باشد . وجود اسيد چرب ضروري لينولئيک در روغن زيتون متناسب با ميزاني است که بايد در غذايروزانه وجود داشته باشد.بالا بودن مقدار ويتامين E و رنگدانه‌هاي کاروتنوييديروغن زيتون و نسبت مناسب اسيدهاي چرب غير اشباع به اسيدهاي چرب اشباع، در پايدارياين روغن بسيار موثر است

تقلبات در روغن زيتون

روغنزيتون به دليل قيمت و ارزش بالاي تغذيه‌اي، گاه به صورت تقلبي با روغن‌هاي معمولي وکم ارزش مخلوط و به بازار عرضه مي شود. به همين منظور در طول سال‌هاي متماديتحقيقات قابل توجهي در هر يک از زمينه‌هاي ممکن در مورد روغن زيتون انجام شده است. با اين حال تشخيص روغن اضافه شده به روغن زيتون معمولاً به آساني انجام نمي ‌شود،چرا که گاهي روغن اضافي را طوري انتخاب مي ‌کنند که هيچ تغييري در شاخص‌ها (عدديدي، عدد صابوني، تغيير ضريب شکست نور) به وجود نيايد. افزودن روغن‌هايارزان ‌تر مانند روغن ذرت، روغن‌هاي هيدروژنه و جامد، همچنين روغن زيتون تصفيه شده(که مصرف خوراکي ندارد) و روغن تفاله ي زيتون به روغن زيتون بکر، اغلب به عنوانتقلب در روغن زيتون محسوب مي شوند.

خواص درمانيزيتون

روغن زيتون داراي اسيدهاي چرب غير اشباع مونو (MUFA) و آنتياکسيدان مي باشد که باعث طول عمر و کاهش بيماري هاي مرتبط با مصرف روغن هاي اشباعمي شود. بنابراين مصرف آن به جاي روغن هاي اشباع و جامد فوايد زير را براي سلامتيبدن دارد:

* روغن زيتون سلامت شريان‌ها را تامين مي‌ کند.

* مانعآسيب رساندن راديکال‌هاي آزاد حاصل از چربي‌ها و روغن‌ها به سيستم‌ قلبي-عروقي مي‌شود.

* کلسترول خون و به خصوص نوع بد آن يعني LDL را کاهش مي‌ دهد، بدوناينکه که نوع خوب آن يعني HDL کاهش پيدا کند.

*از مسموم و اکسيده شدن LDL کلسترول جلوگيري مي‌ کند.

* مانع رسوب پلاک ‌ها در جدار شريان شده و درنتيجه مانع تنگ شدن شريان‌ها مي ‌شود.

روغن زيتون به علت دارا بودن چربيهاي غير اشباع MUFA باعث اتساع سرخرگ ها شده و از اين طريق باعث کاهش فشار خون بالاو بيماري هاي قلبي مي شود.

* قند خون را تنظيم مي ‌نمايد.

* روغن زيتونداراي آنتي اکسيدان هاي قوي مثل پلي فنول ها و فلاوونوئيدها مي باشد که اين آنتياکسيدان ها باعث کاهش پر اکسيداسيون چربي ها در بدن و به دنبال آن کاهش استرس اکسيداکسيداتيو    مي شوند.

در نتيجه بدن را از صدمه راديکال هاي آزاد حفظ مي کند وبدين طريق باعث کاهش ابتلا به انواع سرطان‌، خصوصاً سرطان پوست، روده و سرطان پستاندر زنان مي شود.

* همچنين به علت خاصيت آنتي اکسيداني خود ديواره سرخرگ هارا از گزند راديکال هاي آزاد محافظت کرده و چسبيدن LDL را به ديواره سرخرگ ها، کاهشمي دهد و ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهد . براي اينکه مواد مفيدموجود در روغن زيتون، از جمله ويتامين E ، ترکيبات فرار، پلي فنول ها و ساير موادآن از بين نرود يا کاهش نيابد، اين روغن بايد در مکان‌هاي تاريک و خنک نگهداري شود .برگ، ميوه و روغن زيتون و حتي هسته ي آن علاوه بر ارزش غذايي، داراي ارزشدارويي مي باشد که تعدادي از خواص درماني و مصارف دارويي اين محصول در زير ذکر شدهاست:

 - پيشگيري و درمان بيماري‌هاي قلبي و عروقي

 - کاهش کلسترولبد

 -

/ 0 نظر / 16 بازدید